Láska k hadru pohledem odborníka

O svém dokonalém prožitku z bioenergetického cvičení s Janou Juřicovou jsem psala v článku „Zamilovala jsem se do kusu hadru“.

Nyní si můžete přečíst povídání k onomu cvičení přímo od bodyterapeutky Jany Juřicové.2

Na práci s tělem a při cvičeních, která nabízím, mám největší radost z možnosti, zprostředkovat druhým zkušenost vlastního těla.

Poskytnout sebepoznání, které v každodenním životě nedosahujeme, ale které si po semináři do něho snadno přeneseme

Na práci s tělem mě baví, že neříká lidem, co dělat, co změnit, jak žít. Nedává žádné rady, ale přinese sebepoznání, které otevře dveře k vnitřní moudrosti a cestě ke štěstí a spokojenosti.

Sobotní seminář byl zaměřen na uvolnění dechu. Nepracovali jsme přímo s dechem, ale zaměřili jsme se na svaly, které naše dýchání umožnují. Při jejich zatuhnutí je volné dýchání znemožněno. A pokud nemůžeme volně dýchat, nemůžeme ani volně a plně prožívat.

Dech je mostem mezi tělem a duší, což znamená, že dýchání je mnohem více než pouhé přijímání kyslíku

Uvolňovali jsme tedy svaly hrudníku a záda.

Bioenergetika k uvolnění využívá tzv. stresové pozice, které jsou natolik náročné, že brzy způsobí vibrace v dané části těla a ty se postupně mohou šířit i do svého okolí. Oproti každodennímu stresu, kdy se stáhneme, přestaneme dýchat a jen si přejeme, ať už to je za námi, si při cvičení uvědomujeme svůj dech a stále volně a přirozeně dýcháme.

Připomínáme si, abychom dech neblokovali, a dovolíme tělu vibrovat a rozpouštět nahromaděné napětí. Velmi vítané jsou i jakékoliv zvukové projevy, od primitivních zvuků při protažení, až po výkřiky při prožívání silnějších emocí.

Při uvolňování těla se neuvolňují jen svaly, ale také pocity, které zde zadržujeme. Účastníci semináře tedy mohli pocítit, co zadržují v oblasti zad a hrudníku. A jak všichni víme, v hrudníku nejsou jen dýchací svaly, ale je tam i srdce a je snadné se potom zamilovat 😀

[004023]

Více o cvičení a Janě se dozvíte na www.uzdravovani.com

Lada Boháčová
Mým posláním je laskavá péče. Pečuji o těla a duše svých klientů. Pomáhám jim porozumět sobě sama a učím je jak pracovat se svou myslí, egem a emocemi tak, aby objevili vnitřní svobodu a radost ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejčtenější články
  • Rubriky
  • E-book „Svobodný tvůrce života“

    Máte pocit, že vám život jen tak proklouzává mezi prsty? Radost ze života vás míjí? Nemáte čas na péči o sebe? Tento e-book vám nabídne řešení.

  • Meditace „Klid mysli“

    Zajímáte se o meditační praxi? Chcete rozvíjet koncentraci mysli? Nebo se potřebujete zklidnit?

  • Těším se na Vás na Facebooku