Meditovat? Proč? 28

V dnešní uspěchané době a s rozmachem on-line prostředí se často ocitáme na prahu vyčerpání. Mnohdy si to ani neuvědomujeme a stále zvyšujeme svou výkonnost.

Dělají to tak přece všichni! Ale každý z těch uspěchaných a vyčerpaných lidí onemocní do naprostého osamocení!

Onemocní a jsou na svou nemoc sami. Většinou teprve pak začnou uvažovat o změně.

On-line prostředí využívají i marketingové firmy. Reklamy nás zahlcují se vším možným, co potřebujeme mít a bez čeho se neobejdeme. Vznikají nové kulty „značek“ a prestiže.

Problém je v tom, že často zapomínáme na lidskost a prostý život. Tyto „obyčejnosti“, které nemusíme nikde získávat.

Mnoho lidí si svůj „volný čas“ ani nedokáže užít prostě jen tak v klidu. Mnozí si vlastně nevytvoří během dne klid nikdy. Neustále svou mysl zaměstnávají a těkají kde by co „zhltli“. Ať už očima, či ústy. Obojí je rovnocenně zhoubné!

Je to již mnoho let, co jsem začala s praktikováním meditací. Stále si pamatuji na tu vystresovanou, vybledlou, bezradnou a ustrašenou holku.

A stále pociťuji hlubokou vděčnost za přelom, který nastal ve věku mých 28 let.

Ano, 28 není univerzální odpověď na potenciál meditace, jako je to v případě čísla 42. To prý je odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec. Příznivci Stopařova průvodce po Galaxii již vědí. 🙂

Právě mi dochází taková soukromá vtipnost toho, co píšu. Nyní je mi 42 let. No, takže vám ve svých 42 letech píši o výhodách a potenciálu meditací. Z mé 14leté praxe mohu s jistotou prohlásit, že jsem mnohem klidnější, sebevědomější, barevnější, uvědomělejší a odvážnější.

Ba co víc, jsem spokojená ve svém životě a raduji se z každého momentu svého prožívání. Vědomě tvořím svůj život.

Můžete mi věřit, když tvrdím, že MEDITACE je technika, při které se zklidňuje mysl a relaxuje tělo. Meditace rozšiřuje a prohlubuje vědomí. Ten, kdo praktikuje meditaci, se stává vědomějším a spokojenějším člověkem. Nalézá porozumění sobě, svému životu a životu jako takovému. Meditace umožňuje poznání a realizaci Božské přirozenosti, která je z nevědomí a podvědomí „přinášena“ do vědomí člověka.

Hledáte skutečné štěstí? Hledejte a nalezněte klid! Meditujte!

 

Lada Boháčová
Mým posláním je laskavá péče. Pečuji o těla a duše svých klientů. Pomáhám jim porozumět sobě sama a učím je jak pracovat se svou myslí, egem a emocemi tak, aby objevili vnitřní svobodu a radost ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejčtenější články
  • Rubriky
  • E-book „Svobodný tvůrce života“

    Máte pocit, že vám život jen tak proklouzává mezi prsty? Radost ze života vás míjí? Nemáte čas na péči o sebe? Tento e-book vám nabídne řešení.

  • Meditace „Klid mysli“

    Zajímáte se o meditační praxi? Chcete rozvíjet koncentraci mysli? Nebo se potřebujete zklidnit?

  • Těším se na Vás na Facebooku