Největší poklad světa

Tento poklad je naprosto unikátní záležitostí vašeho života. Z jednoho úhlu pohledu se dá říct, že jej velice důvěrně znáte. Ale z druhého úhlu pohledu ho většina lidí bohužel nezná.

Jisté je, že všichni jsme s tím pokladem v kontaktu každodenně, a přitom mnozí ten poklad míjejí. Nedoceňují ho, nevěnují mu dostatek pozornosti a naprosto jej opomíjejí.

Ten poklad vám zajistí to nejlepší, co si jen můžete přát, pokud se mu ovšem budete věnovat a zajímat se o něj. Pokud si s ním budete povídat a poznávat ho.

Ten poklad je mnohorozměrný, nikdy nudný, a stále objevný. Můžete jej prozkoumávat každý den a pokaždé objevíte něco nového.

Tím největším pokladem jste ve skutečnosti vy sám/a.

 silhouette-165527_1920

Tím pokladem je vaše Vyšší Já.

Vyšší Já je vědomí, které se nachází „za vaší osobní myslí, egem“. Je to bytost, kterou se dotýkáte vnitřní skutečnosti. Poznáváním a prožíváním vašeho Vyššího Já se přibližujete poznání skutečného významu a smyslu života. Objevujete tak a přivádíte do svého života skutečnou radost, štěstí a svobodu. Skrze poznávání vašeho Vyššího Já poznáváte své Božství.

A víte, co k tomu poznávání Vyššího Já potřebujete?

Potřebujete umět svému Já naslouchat. Já vám „sdělí“ vše, co budete potřebovat vědět, obsahuje totiž veškerou moudrost. Můžete se naučit důvěřovat mu a spolehnout se na něj.

Naslouchání je jedna z nejcennějších dovedností, kterou můžeme rozvíjet. Může vám připadat legrační, že máte naslouchat sami sobě. Věřte mi, pokud jste to ještě nedělali, budete překvapeni.

Je to ta nejslastnější záležitost. Postupem času, budete-li praktikovat pozornost vůči sobě s jistou intenzitou, totiž zjistíte, že nic jiného nemá skutečný význam. Postupně objevíte nádherné niterné „světy“ svého Já. O tom více až někdy později, to je běh na delší trať.

 communication-1015376_1920

 

A jak se dělá naslouchání Vyššímu Já?

Nejsnadněji tím, že zavřete oči. Vážně, za zavřenými víčky uslyšíte mnohem více, než běžně slýcháte. Jen k tomu potřebujete ještě jednu drobnost. A tím je další dovednost, které se říká zaměřování pozornosti do jednoho bodu. Tuto dovednost budete pravděpodobně potřebovat trénovat a rozvíjet.

Nejvýhodnějším bodem, kam můžete svou pozornost zaměřovat, je střed vaší hrudi. Je to oblast srdeční čakry. Je to oblast duchovního srdce. Zde se totiž propojujete přímo ke své podstatě. Právě k onomu Vyššímu Já.

Toto zaměřování pozornosti můžete dělat, trénovat i 24 hodin denně. Můžete totiž u toho dělat naprosto cokoli. Je to otázka cviku a vůle.

Avšak důležitost trvalého propojování se s Já ve středu vaší hrudi je nezměrná. Záleží ovšem, kam až chcete na své cestě dojít.

Pro začátek nám postačí, když budete každý den co nejčastěji zaměřovat svou pozornost do středu hrudi a pravidelně „usedat k meditaci“.

Meditací v klidu si zajistíte rozvoj vnitřního vhledu. Budete tím rozvíjet intuici, hlubší porozumění životu a jeho smyslu a také ono naslouchání.

Návod na meditaci naleznete zde.

 

Lada Boháčová
Mým posláním je laskavá péče. Pečuji o těla a duše svých klientů. Pomáhám jim porozumět sobě sama a učím je jak pracovat se svou myslí, egem a emocemi tak, aby objevili vnitřní svobodu a radost ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejčtenější články
  • Rubriky
  • E-book „Svobodný tvůrce života“

    Máte pocit, že vám život jen tak proklouzává mezi prsty? Radost ze života vás míjí? Nemáte čas na péči o sebe? Tento e-book vám nabídne řešení.

  • Meditace „Klid mysli“

    Zajímáte se o meditační praxi? Chcete rozvíjet koncentraci mysli? Nebo se potřebujete zklidnit?

  • Těším se na Vás na Facebooku