Zamilovala jsem se do kusu hadru

Je sobota ráno a já s malou nechutí otevírám oči a vypínám budík. Naplánovala jsem si před týdnem, že půjdu cvičit s Janou Juřicovou do studia Anjali.IMG_1891

Vůbec se mi nechce! Vrátila jsem se po skvělém týdenním semináři, kde jsem každý den vstávala v 5:30 a chodila spát okolo 23. Vše ve mně křičí, chci spát!

Nakonec se rozhoduji a ofenzivně postupuji proti lenosti. Je nádherný slunný den, vystupuji na Jiřího z Poděbrad a koukám, že jsou tam farmářské trhy a že je tam pěkný mumraj. Nevím přesně co, ale něco na té scenérii mi způsobí úsměv na tváři a automaticky s tím se dostavuje pocit radosti. Dochází mi, že v mé posteli je sice krásně, ale tohle bych tam rozhodně nepocítila. Jupí! Zase jedno dobré rozhodnutí.

….Začínáme cvičit…mimochodem to studio je velice mile a krásně vybavené.

Jelikož jsem po meditacích vycvičená v technice pozorování, zjišťuji celkem rychle stažení u pravé kyčle. Trochu mne to rozmrzí. Nevadí, jdeme dál. Od Jany přichází výzva podle mne nerealizovatelná a o to více mne to začíná zajímat. Zadání je:

Vleže zvedejte rozpažené paže  směrem k sobě a nad hrudníkem je spojte. Na celý tento pohyb máte 15 minut.

Cože?!

Jdu do toho, uklidňuji se tím, že když dokážu stát 40 minut při statickém cvičení, dokážu i toto. Cha chá. Po pěti minutách se mi pravá paže a hrudník klepají tak, že si mimoděk úspěšně promasírovávám o podlahu oblast horní části zad. Slyším i klepání lopatek. Prsní svaly už jsou téměř v jednom ohni. Až přijde ten moment, kdy Jana hlásí 15 minut. Hurá!

Vracím paže zpět na zem (výrazně rychleji) a pak dle zadání relaxuji. Cítím naprosté uvolnění v hrudníku…..mohu dýchat zcela volně.

Podívám se na Janu a vidím, že na její karimatce leží stočená deka. Vytvořím stejný útvar i na mé podložce. Dle instrukcí se na něj pokládám. Mám jím podložený krk a pak jej posouvám pod ramena a  opět se na něj pokládám a různě u toho hýbu pažemi i nohama a v každé poloze chvíli zůstanu.

Začínám prožívat nadšení z naprosté jednoduchosti, která s velkou efektivitou přináší úlevu od pocitu tíže. Dalším posunem dostávám stočený hadr o něco níže k dolnímu okraji lopatek a pokládám se na něj. Opět pohybuji pažemi a vtom to přichází.

Cítím intenzivní vrnění v zádech, motýlky v břiše a lehoučké lupnutí a celou mne zaplavuje pocit nekonečného blaha. Spontánně vyjádřím nahlas:

“ Zamilovala jsem se do kusu hadru!“

Cítím, jak jsem s ním spojená, jak se dotýká povrchu mých zad a pořád tam je. Neuhýbá, neodchází a já se po něm s takovou chutí válím. Takto si s ním promasírovávám celá záda včetně beder, kyčlí a hýždí. Nechci, aby to skončilo. Stejně jako jsem nadšená z jeho kontaktu s mými svaly, jsem nadšená i z možnosti své nadšení vyjádřit. Oddechuji s úlevou a prožívám naprostou svobodu. Mohu vše. A stále pokračuji v nadšení z té jednoduchosti s tak obrovským efektem.

Sláva bioenergetickému cvičení!

…..Vracím se domů a farmářské trhy mi připadají ještě tisíckrát krásnější než před tím. S naprosto slastným výrazem vstupuji do metra a pozoruji, jak se na mne lidé dívají. Na chvíli se objeví stejný pocit, jako bych byla někým při něčem přistižena, ale pak se vnořím do krásných tónů hudby a užívám si dne.

Pokračování s komentářem Jany ke cvičení si můžete přečíst zde

 

Lada Boháčová
Mým posláním je laskavá péče. Pečuji o těla a duše svých klientů. Pomáhám jim porozumět sobě sama a učím je jak pracovat se svou myslí, egem a emocemi tak, aby objevili vnitřní svobodu a radost ze života. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Nejčtenější články
  • Rubriky
  • E-book „Svobodný tvůrce života“

    Máte pocit, že vám život jen tak proklouzává mezi prsty? Radost ze života vás míjí? Nemáte čas na péči o sebe? Tento e-book vám nabídne řešení.

  • Meditace „Klid mysli“

    Zajímáte se o meditační praxi? Chcete rozvíjet koncentraci mysli? Nebo se potřebujete zklidnit?

  • Těším se na Vás na Facebooku